foto: Wydawnictwo Wymowniafoto: Wydawnictwo Wymownia

Bajki uzdrawiajki pomagają oswoić raka

Każdy rodzic wie, że bajki mają moc niezwykłą. Uczą, bawią, oswajają z różnymi zjawiskami w sposób zrozumiały dla dziecka. Bohaterów „Bajek uzdrawiajek” nie sposób nie polubić. Te krótkie opowiastki przeznaczone są dla dzieci chorujących na nowotwory i pomagają im zrozumieć, co dzieje się z nimi w trakcie leczenia.

Postacie stworzone przez Justynę Piecyk mierzą się z emocjami i sytuacjami bliskimi każdemu dziecku, które rozpoczyna leczenie szpitalne, zwłaszcza na oddziele onkologii. To właśnie do najmłodszych pacjentów tych oddziałów skierowane są te opowieści. Strach przed nowym, szpitalnym otoczeniem, niezrozumienie tego, co dzieje się w ciele, zmęczenie i znużenie długotrwałym leczeniem to tylko niektóre z sytuacji, z którymi walczą mali pacjenci i… Bohaterowie „Bajek uzdrawiajek”.
Te opowieści pomagają w prosty i przystępny sposób wyjaśnić dziecku, co się dzieje oraz zagrzać je do walki w siłach słabości. Dziecko podobnie jak bohaterowie opowiastek musi zmierzyć się ze swoim smutkiem, strachem i tęsknotą za bliskimi. Wiara w sukces leczenia pomoże im przejść przez ten trudny czas.
Radio ON jest patronatem medialnym wydawnictwa. Zachęcamy do wysłuchania jednej z opowieści dostępnych na płycie.
Bajki uzdrawiajki. Bajkoterapia dla dzieci z choroba nowotworową
autor: Justyna Piecyk
lektor: Katarzyna Mączka
Wydawnictwo Wymownia 2016