foto: Fundacja Iskierkafoto: Fundacja Iskierka

JedzOnko – prostymi słowami o zdrowym odżywianiu (nie tylko) w trakcie terapii onkologicznej

Rozmowa poświęcona jest ksiażce „JedzOnko”, której autorką jest Katarzyna Stankow, doradca żywieniowy, autorka bloga Zdrowolandia oraz audycji w radiu ON o tym samym tytule. Inspiracją dla Kasi było życie. Jej młodsza córka, Agatka, zmierzyła się z białaczką. Ten czas pokazał, jak ważnym elementem terapii jest żywienie, które zawsze było pasją Kasi. Tak właśnie narodziła się Zdrowolandia.

Od kilku miesięcy na Śląsku rodzice dzieci chorych onkologicznie wraz z pociechami mogą brać udział w warsztatach poświęconych właściwemu odżywaniu podczas terapii. Potrawy są proste, możliwe do przygotowania w warunkach szpitalnych, ale przede wszystkim pyszne i zdrowe! Przydadzą się także po zakończonym leczeniu, ale nie tylko! Każdy, kto szuka pomysłów na zdrowe potrawy znajdzie coś dla siebie w wydanej niedawno książce „JedzOnko”, w której znajdują się m.in. przepisy wykorzystywane podczas warsztatów. Znajdziecie tam również mnóstwo rad przydatnych podczas pobytu na oddziale.

Książkę można zamówić na stronie Fundacji Iskierka. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rzecz podopiecznych Fundacji.