foto: Pixabayfoto: Pixabay

Nie bójmy się zmian

1 lipca 2017 internetowe Radio ON przestaje nadawać w obecnej formule. Nie oznacza to jednak, że rozgłośnia kończy swoją działalność.

Radio ON to wspólny projekt Fundacji Spełnionych Marzeń i Fundacji PoCANCERowani. Pomysł na jego funkcjonowanie był prosty. Radio ON miało być szybkim i bezpośrednim źródłem informacji ze świata onkologii, przedstawionych w sposób przyjazny dla odbiorcy. Od początku największy nacisk kładziony jest na rozmowy z pacjentami, którzy  z sukcesem przeszli przez leczenie onkologiczne. Pozytywny odbiór tych audycji najlepiej pokazuje, że pacjenci i ich rodziny potrzebują tego typu pozytywnych przykładów leczenia.

Radio ON to także audycje typowo poradnicze i informacyjne. Na naszej antenie goszczą uznani lekarze i specjaliści. Swoimi przepisami dzielą się dwie pasjonatki zdrowego żywienia: Katarzyna Stankow, doradca żywieniowy, mama Agatki, która pokonała białaczkę, oraz Agata Chmielewska, popularna blogerka, ekspertka od zarażania optymizmem, krzewicielka kuchni smacznej i zdrowej. Naszym słuchaczom prezentowaliśmy również książki, płyty i wydarzenia oraz wybrane informacje ze świata onkologii.

Mimo wielu wysiłków włożonych w poszukiwania sponsorów nie udało nam się pozyskać środków na rozwój rozgłośni – naszym marzeniem była budowa profesjonalnego studia. Nie chcemy jednak rezygnować z Radia ON, ponieważ widzimy, że jest ono potrzebne. Świadczą o tym wiadomości i maile, jakie dostajemy od słuchaczy, a także pozytywny odbiór w środowisku lekarzy i organizacji pacjenckich. Dlatego postanowiliśmy działać dalej, choć w innej niż dotychczas formule.

Radio ON z dniem 30 czerwca kończy ciągłe nadawanie w Internecie. Materiały nadal będą tworzone oraz prezentowane za pośrednictwem naszej strony internetowej. Już niedługo umożliwimy słuchaczom ściąganie audycji, dzięki czemu będą mogli do nich wrócić w dogodnym dla siebie momencie. O nowych audycjach tak jak dotychczas będziemy informowali za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku.

Bez zmian pozostaje także zespół redakcyjny, w skład którego wchodzą Ewa Styś, Marcin Kusiński i Zuzanna Podkowicz, Anna Jurkowiecka oraz współpracujące blogerki Katarzyna Stankow i Agata Chmielewska. W związku z zakończeniem emisji znikają audycje: Kronika Wydarzeń Onkologicznych oraz Good Newsy. Pozostałe audycje będą ukazywały się na stronie wymiennie.